עמוד הבית > עשה ואל תעשה במערכת הבנקאית - טיפ 1

עשה ואל תעשה במערכת הבנקאית - טיפ 1

הטיפ הראשון יעסוק בהכנה נכונה וקפדנית של הפגישה המתוכננת עם הבנקאי ויתייחס לעסק המעוניין לשנות את היקף או מבנה והרכב תיק האשראי.

לפני ההכנות לפגישה יש לקחת בחשבון מספר נקודות חשובות:

1.    יש לבחור בקפידה את סניף הבנק המתאים לעסק. סניף הנמצא באזור מגורים מובהק עוסק בעיקר בחשבונות בנק ובאשראי למשקי הבית וללקוחות פרטיים ויתכן ולא יהיה ערוך לתת מענה ללקוחות עסקיים. יש לבחור סניף בנק בו המחלקה העסקית היא משמעותית ופקידי הבנק רגילים לעבוד עם המגזר העסקי.
2.    תוספת אשראי היא אמצעי ולא מטרה. בקשת אשראי נועדה לענות על צרכים מוגדרים של העסק, וחייבת להיות לתקופת זמן. אין לבקש אשראי "רק כדי להיות שקט יותר", התנהגות כזאת תעלה את עלויות המימון והיא איננה רצויה.
3.    בנקים נועדו לתת אשראי. זה ייעודם וזו מטרתם. הם מתפרנסים ממתן אשראי ומעוניינים לתת אשראי גדול ככל האפשר, אלא, שהם מעוניינים לתת אשראי ללקוחות ולעסקים עם יכולת החזר ובעלי בטחונות.

ההכנה לפגישה עם הבנקאי צריכה להיעשות מספר ימים לפני הפגישה והיא צריכה לכלול את הנקודות הבאות:

1.    יש להכין צילום מצב האובליגו הכולל ומצב הביטחונות – ליום הפגישה. חשוב להיות מעודכן ומדויק בפרטים.

2.    יש להכין סקירה על השינויים המשמעותיים שחלו או יחולו בחברה ושמשפיעים על מצב הנזילות כגון הגדלת אשראי ללקוחות או מספקים, השקעות משמעותיות, כניסה לתחומים חדשים או יציאה מתחומים קיימים, הכנסת שותף חדש, פטורי עובדים והתייעלות שבוצעה.

3.    יש לבדוק מהם צרכיו האמיתיים של העסק. לשם כך יש להכין תקציב פעילות מתוכנן לשנה הקרובה מפורט ככל האפשר ובחתך חודשי  שבו יבואו לידי ביטוי השינויים אותם אנו מעוניינים לבצע בשנה הקרובה וכן תזרים מזומנים מפורט ככל האפשר ובחתך חודשי. דוחות אלה מאפשרים לנו לבדוק ולחזות מה יהיו תוצאות הפעילות העתידית בשנה הקרובה ובעזרתם, לאמוד מהם הצרכים הפיננסיים העתידיים להם אנו נזדקק בשנה הקרובה. תקציב הפעילות ותזרים המזומנים הללו הם בעצם תוכנית עסקית.

4.    תוכניות עסקיות חייבות להיערך בראש ובראשונה עבור בעלי העסק וזאת על מנת לבדוק ולהעריך את רווחיות העסק מצד אחד ואת יכולתו של העסק מבחינת האמצעים שיעמדו לרשותו (מהון עצמי ומאשראים שיתקבלו וקיימים) לבצע את הפעילות המתוכננת.

5.    בקשת האשראי הנוספת הינה בעצם היקף האשראי הנוסף הנחוץ לעסק על מנת לבצע את התוכניות שלו בהתאם לתקציב בפעילות המתוכנן, והיא עיקר המטרה של הפגישה.

6.    רצוי לשלוח לבנק מראש את התקציב ואת התזרים, הן כדי שהפגישה תהיה תכליתית מפני שהבנקאי צריך ללמוד את הנושא, ויוכל עד הפגישה לקבל אישור הממונים עליו לבקשה.

7.    במידה ואנו מעוניינים להגדיל אשראים יש לכלול בתזרים המזומנים את בקשת הגדלת האשראי, להגדיר את טיבה (הלוואה או הגדלת מסגרת חח"ד) ובעקר להראות את יכולת החזר ההלוואה.

8.    יש להכין מראש תשובה נאותה לאפשרות של בקשת הבנק להגדיל את מצבת הטחונות בשל הגדלת האשראי.
 
טיפ מספר 2 שיפורסם בקרוב יעסוק בהתנהלות היום יומית מול הבנק.
  כתיבת תוכנית עסקית  
  ליווי חברות ועסקים  
  הזדמנות עסקית וכדאיות להשקעה  
  חשבות במשרה חלקית  
  הערכת שווי לחברות ולעסקים  
  ניהול פיננסי נכון - ליווי לקוחות מול הבנקים  
  תוכנית הבראה לעסקים בקשיים  
  הכנת חישובי ריבית  
  יועץ למשכנתאות - יעוץ לבחירת משכנתא  
  עשה ואל תעשה במערכת הבנקאית - טיפ 1  
  עשה ואל תעשה מול המערכת הבנקאית - טיפ 2 - הלוואה לעסק חדש  
  טיפים להתנהלות נכונה  
  שימוש במיקור חוץ  
  הפעלה נכונה של חשבון העובר ושב  
  הקמת עסק חדש  
  חבר הציע לי להצטרף לעסק שלו  
  תמחור נכון וקביעת מחיר - עסקים קטנים למכירה  
  בטחונות תמורת אשראי  
  העסק מפסיד – במה יכול לעזור יועץ עסקי  

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים